Националите ни паднаха в четвърти пореден мач

2328 0

Баскетболните национали записаха четвърта поредна загуба в квалификациите за ЕП 2015.

Момчетата на Георги Младенов паднаха за втори път от Холандия, този път като гости с 57:66. Първата среща между двата отбора от настоящия квалификационен цикъл, играна в Самоков, завърши 53:62.

В мача, играл се в гр. Лайден, домакините започнаха много агресивно и бързо дръпнаха в резултата. След отлични прояви на Александър Везенков нашите успяха да намалят разликата до 5 т., а след това да изравнят и дори да поведат с 40:39.

Домакините обаче пак се откъснаха напред, като 3 минути преди края разликата набъбна до 10 т. Везенков завърши с 26 т., 5 борби и 3 отнети топки, но чудесната му игра не бе достатъчна и в крайна сметка загубихме с 57:66. /БГНЕС