Левски се извиси над Спартак и грабна бронза от първенството

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1297 0

БК Левски победи Спартак Плевен със 78:62 (26:14, 20:12, 14:12, 18:24) и завоюва бронзовите медали от Националната баскетболна лига за мъже. "Сините" се справиха със съперника си с общ резултат 2:1 от серията.

Възпитаниците на Константин Папазов, които завършиха първи през миналата кампания, доминираха през цялото време на решаваща среща, провела се в зала "Универсиада".

Домакините си осигуриха комфортна преднина още преди второто полувреме, тъй като на почивката водеха с 46:26. След паузата столичани увеличиха аванса си на 26 точки и до края на мача не позволиха на плевенчани да стопят разликата.

Йордан Минчев беше най-полезен за Левски с 23 точки и 7 борби. Джош Паркър добави 14 точки и 6 асистенции, а Цветомир Чернокожев се отчете с 12 точки. Максим Корниенко беше най-резултатен за гостите с 16 точки и 5 борби, а Димитър Маринчешки реализира 14 точки.

Това е втори успеха за столичани през кампанията, тъй като на по-ранен етап завоюваха и среброто от Купата на България.

Вижте всичко най-интересно около футболния Левски!