Левски 2014 с втори успех в Балканска лига

994 0

Левски 2014 записа втора поредна победа в тазгодишното издание на Балканска лига. "Сините" се наложиха със 77:60 на косовския Башкими Призен в двубой, изигран снощи в столичната зала "Универсиада".

Първата част не беше много резултатна, като домакините успяха да поведат с 2 точки. През вторите десет минути Левски 2014 заигра по-добре и на почивката увеличи аванса си на 11 при резултат 37:26.

"Сините" продължиха да контролират развоя на срещата и през второто полувреме, като преди последната част имаха преднина от 16 точки. Левски 2014 задържа разликата и в края на мача и заслужено спечели срещата.

Най-резултатни за победителите бяха Александър Янев и Алекс Симеонов, които реализираха по 15 точки. За гостите Терън Бъси е със 17.

В следващия кръг Левски 2014 гостува на Пея в Косово. Двубоят е на 11 ноември.