ЛеБрон се завърна за Лейкърс при обрат над Никс

1292 0

Звездата на Ел Ей Лейкърс ЛеБрон Джеймс се завърна в игра за тима след пет пропуснати мача заради проблем с коляното и помогна на "езерняците" да наваксат пасив от 21 точки и да победят Ню Йорк Никс със 122:115 след продължение у дома.

Гостите започнаха по-силно двубоя и спечелиха първата част с 42:29, а в средата на втората четвъртина преднината им набъбна на 21 точки, но след това Джеймс се разигра и поведе своите към обрат. Минута преди края на срещата Лейкърс вече водеха със 110:103, но играчите на Никс направиха късен щурм, за да вкарат мача в продължение. В него домакините доминираха и се наложиха с 11:4, за да стигнат до успеха.

Джеймс реализира четвъртия си трипъл-дабъл за сезона и 103-ти в кариерата си - 29 точки (13/24 стрелба), 13 борби и 10 асистенции. Антъни Дейвис добави 28 точки и 17 борби за най-големия обрат на Лейкърс от 2015 година насам, а Малик Монк се отчете с 29 точки.

Дуайт Хауърд и Кармело Антъни не взеха участие в двубоя поради контузии. За Никс над всички бе Ар Джейс Барет с 36 точки и 8 борби, Джулиъс Рандъл завърши с 32 точки, 16 борби и 7 асистенции, а Еван Фурние вкара 15 точки.

Въпреки този успех Лейкърс остават с негативен баланс (26-28) и заемат девето място в класирането на Западната конференция, докато Никс са на 12-та позиция на Изток с актив 24-29.