Кливланд се справи с Финикс, Леброн изравни нов рекорд

938 0

Кливланд Кавалиърс победи Финикс Сънс у дома с 89-79. Звездата на тима Леброн Джеймс отново записа името си в историята, като този път изравни рекорда по асистенции в кариерата си с Марк Прайс.

Мачът започна добре за „кавалерите“, те контролираха развитието на срещата и се оттеглиха на почивката с аванс от 16 точки. През третата част преднината им достигна до 32 точки, но последва спад в играта им и Финикс голяма част от разликата. До пълен обрат обаче не се стигна и Кливланд се подрави с победата.

Най-резултатет за домакините стана Тимофей Мозгов, който има 19 точки. Леброн Джеймс също беше на ниво, като реализира 17, овладя 6 борби и подаде 8 асистенции. Той вече има впечатляващите 4206 завършващи паса в кариерата си, колкото има и Марк Прайс. С 16 точки за Финикс се отчете Маркийф Морис.

След този мач Кливланд вече има 40 победи и 25 загуби, а „слънцата“ са с актив от 33 успеха и 21 поражения.