Кливланд най-после победи Маями

Снимка: Gulliver/Getty Images

960 0

Кливланд Кавалиърс се наложи у дома Маями Хийт със 114:88 в среща от Националната баскетболна асоциация, изиграна тази нощ. Леброн Джеймс най-после победи бившия си тим, след като в предишните две срещи не успя да го стори. Неприятна контузия получи Дуейн Уейд, като все още не се знае дали той ще играе до края на сезона.

Кливланд започна по-добре мача и след първата част имаше преднина от седем точки. Вторите десет минути бяха оспорвани, но на почивката авансът на "кавалерите" вече беше двуцифрен. Двата тима се оттеглиха при резултат 61:50.

След подновяването на играта домакините продължиха с доброто си представяне, като в края на третата четвърт разликата стигна до 19 точки. В решителните десет минути интрига нямаше, а Кливланд заслужено се поздрави с успеха.

Най-резултатен за победителите станаха Кайри Ървинг и Леброн Джеймс, които отбелязаха по 23 точки. За Маями Луол Денг и Хасан Уайтсайд са с по 17 точки.

В следващия си мач Кливланд посреща Чикаго, а Маями гостува на Далас.