Кливланд и Сан Антонио на крачка от 1/2 -финалите в конференциите

607 0

Отборите на Кливланд Кавалиърс и Сан Антонио Спърс направиха решителни стъпки към втория етап от плейофите в Националната баскетболна асоциация, повеждайки с 3-0 в сериите си.

Сан Антонио се наложи над Мемфис Гризлис с 96:87 като гост. "Шпорите" имаха предимство в първата четвърт, сред което домакините се разиграха, но по-голямата класа на Сан Антонио си пролича в заключителната част (26:16).

Кауай Ленърд завърши с 32 точки, а ЛаМаркъс Олдридж записа дабъл-дабъл - 16 точки и 10 борби. Зак Рандолф реализира 20 точки и 11 борби за Мемфис.

Победа навън постигна и Кливланд Кавалиърс над Детройт Пистънс със 101:91. Кайри Ървинг допринесе за успеха с 26 точки.

Бостън Селтикс на свой терен победи Атланта Хоукс със 111:103. Айзея Томас изигра много силен мач и наниза 42 точки, а за гостите най-резултатен стана Джеф Тиг с 23 точки. "Ястребите" водят в серията с 2-1. /БГНЕС