Кливланд попари Вашингтон, Хоукс разгроми Лейкърс

723 0

Кливланд Кавалиърс се наложи над Вашингтон Уизардс със 108:83 на свой терен в двубой от НБА.

Решаваща се оказа втората четвърт, която домакините спечелиха с 13 точки разлика. След това те увеличаваха преднината си и тя достигна впечатляващите 25 пункта.

Кайри Ървинг допринесе за успеха с 21 точки, а ЛеБрон Джеймс с дабъл-дабъл - 19 точки и 13 борби.

Разгромна победа записа и Атланта Хоукс в гостуването си на Лос Анджелис Лейкърс - 106:77. За "езерняците" това е 10-о поражение в последните им 11 срещи.

Торонто Раптърс надви у дома Портланд Трейл Блейзърс със 117:115. Домакините водеха в резултата през цялата среща, но в последната четвърт баскетболистите на гостите за малко не изравниха. Деймиън Лилард завърши с 50 точки, но те не се оказаха достатъчни за "блейзърите".

В други двубои от НБА Денвър Нъгетс отстъпи на свой терен пред Бруклин Нетс със 120:121 след продължение, Милуоки Бъкс победи Минесота Тимбървуулвс със 116:101, Мемфис Гризлис се наложи над Юта Джаз с 94:88, а Шарлът Хорнетс в равностоен мач успя да излъже Индиана Пейсърс със 108:101.