Кливланд гази наред, Пейсърс громи с 37 точки разлика

Снимка: Getty Images / Guliver

1104 0

Отборът на Кливланд Кавалиърс се наложи над Атланта Хоукс със 109:97, записвайки седма победа от седем мача на свой терен през настоящия сезон.

Кевин Лав бе най-резултатен за победителите с 25 точки и 11 борби. С още един дабъл-дабъл се отличи Леброн Джеймс - 19 точки и 11 борби. Общо за Кливланд тази победа е 10-а в 13 мача от първенството, благодарение на което тимът заема първо място в Източната конференция.

Индиана Пейсърс пък стигна до убедителен успех срещу Милуоки Бъкс у дома със 123:86.

На почивката домакините имаха едва 4 точки преднина, но се развихриха и взеха следващите две части с 35:16, 33:19, довеждайки нещата до разгром.

Джордан Хил стана автор на 20 точки и 11 борби, 20 точки отбеляза и съотборникът му Пол Джордж.

Ню Йорк Никс надви Хюстън Рокетс със 107:102 като гост. Срещата бе равностойна, а в заключителната четвърт гостите спечелиха 6 поредни точки и не дадоха възможност на Никс за обрат. Латвиецът Кристапс Порзингис допринесе за победата с 24 точки и 14 борби, а асът на домакините Джеймс Хардън завърши с 24 точки и 10 асистенции.