Клей Томпсън поведе Голдън Стейт за успех срещу шампиона в НБА

1725 0

Голдън Стейт победи шампиона Милуоки със 122:109 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). Успехът беше трети пореден за Уориънс. Тимът на Стив Кър си свърши работата още до края на третата част, която завърши при 19 точки аванс за домакините.

В последната четвърт Милуоки успя да намали изоставането си, но не достатъчно, за да си помисли за успех. Необичайно слаб мач изигра суперзвездата на Голдън Стейт Стеф Къри. Гардът реализира едва 8 точки, към които добави 8 асистенции и 5 борби. За сметка на това Клей Томсън бе под пара и се отчете с 38 точки, 6 борби и 5 асистенции за 34 минути на паркета.

От другата страна Янис Антетокумбо наниза 31 точки и направи 8 борби и 3 асистенции. Въпреки загубата, Бъкс остават втори в Източната конференция с 42 победи и 26 загуби. Тимът на Стив Кър пък е трети на Запад с баланс от 46 успеха и 22 поражения до момента през сезона.

Демар ДеРозън вкара 25 точки, а Никола Вучевич - 20 и хвана 14 борби при победата на Чикаго над Кливланд със 101:91 в едно от класическите дербита на Изток. Айо Досунму помогна със 17 точки на Булс, който бе загубил 5 от предишните си 6 мача. Гардът на Кливланд Дариус Гарланд бе най-резултатен за тима си с 25 точки.

Маями - Минесота - 104:113

Сан Антонио - Индиана - 108:119

Денвър - Торонто - 115:127

Юта - Сакраменто - 134:125

Портланд - Вашингтон - 127:118.