И без Везенков, но и без Фокс: Сакраменто Кингс наказа лидера на Запад - Минесота

1184 0

Отборът на Александър Везенков - Сакраменто Кингс, победи лидера в Западната конференция - Минесота Тимбъруулвс. "Кралете" се наложиха със 124:120 след продължение навън.

Везенков отново зрител

Българската звезда не взе участие в този двубой заради контузия, но играта бе пропусната и от голямата звезда на тима Ди'Арън Фокс.

Надвиха ги у дома след продължение

Въпреки липсите, Сакраменто успя да държи водачеството през по-голямата част от мача срещу сериозния противник. "Горските вълци" успяха да изравнят за 115:115 в 48-ата минута.

Продължението

В продължението Кингс позволи на домакините да отбележат само 5 точки и се поздрави с победата. Най-резултатен за тях в срещата бе Малик Монк с 39 точки, а Домантас Сабонис се отчете с дабъл-дабъл - 21 точки, 15 борби и 8 асистенции.

За Тимбъруулвс най-много точки отбеляза Джейдън МакДаниелс - 26, а Карл-Антъни Таунс реализира 19.

Тимът на Минесота остава лидер на Запад с 42 победи и 18 поражение. Сакраменто Кингс е седми с 34 победи и 25 загуби.