Отново без Александър Везенков: Денвър се смили над Сакраменто за 4-та поредна победа (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

614 0

Отборът на Денвър Нъгетс стигна до победа със 117:96 над Сакраменто Кингс в домакинството си. "Кралете" отново бяха без контузения Александър Везенков, а мачът пропусна и голямата звезда на гостите Ди'Арън Фокс.

За Денвър това бе четвърта поредна победа и е трети в Западната конференция с 40 победи и 19 загуби. Сакраменто пък допусна второ поредно поражение и остава на 8-ата позиция във временното класиране с 33 успеха и 25 поражения.

Джамал Мъри бе над всички, като наниза 32 точки в коша на Кингс. Никола Йокич не бе толкова резултатен, но пък завърши мача с трипъл-дабъл от 14 точки, 14 борби и 11 асистенции.

За Сакраменто най-добър бе Кайлър Мъри, който вкара 21 точки, а Крис Даарте добави още 18. Домантас Сабонис пък записа дабъл-дабъл от 13 точки, 10 борби и 7 асистенции.

Сакраменто спечели първата четвърт с 35:28 и единствено тогава бе равностоен на съперника си. След това нещата се променха и един момент Денвър водеше с 32 точки при 100:68, като в последната четвърт намалиха оборотите.