Хюстън надви Денвър след рекордни 50 точки на Джеймс Хардън

Снимка: Getty Images / Guliver

1546 0

Тази нощ Хюстън Рокетс победи Денвър Нъгетс със 118:110 у дома в среща от Националната баскетболна асоциация. В герой за Хюстън се превърна Джеймс Хардън, който вкара рекордните 50 точки в кариерата си. Празникът за домакините беше двоен, тъй като те празнуваха 20 години от спечелените титли в Лигата през 1994 и 1995 г.

Домакините имаха аванс от 6 точки след първите десет минути. Те изиграха силна втора част и на почивката резултатът беше 65:49 в тяхна полза. След подновяването на срещата, играта беше равностойна, но третата част отново беше спечелена от Хюстън, макар и само с една точка. В решителните десет минути Денвър намали пасива си, но до обрат не се стигна.

Джеймс Хардън е най-резултатен за победителите със своите 50 точки. Със 17 е Тревър Ариза. За Денвър с по 23 точки са Уилсън Чандлър и Ранде Фойе.

В събота Хюстън посреща Финикс, а Денвър гостува на Маями.