Голдън Стейт бият с 43 точки разлика, Далас изненадаха Мемфис

1734 0

Голдън Стейт Уприърс нямат спирка през настоящия сезон в НБА, като тази нощ разбиха Денвър Нъгетс със 122:79, записвайки най-убедителната си победа до момента.

В ранния следобед в САЩ "воините" излязоха пределно мотивирани и буквално разковаха своя съперник, като спечелиха всички части в мача, а освен това всички 13 играчи на Стив Кър влязоха в игра и се разписаха.

Стеф Къри и Клей Томпсън записаха общо 42 точки от 26 стрелби към коша, а нито един играч не игра повече от 25 минути, освен Къри, който записа 25:14.

Добро впечатление направи новака Джеймс МакАдуу, който подписа 10-дневен договор с тима и още в първия си мач отбеляза 11 точки и овладя 5 борби. Шон Ливингстън също се включи добре от пейката с 12 точки (6/6 стрелба), 3 асистенции, 3 откраднати топки и нито една грешка.

Това беше и 16-а поредна победа на Голдън Стейт у дома, с което отборът изравни рекорда си за най-много поредни победи. В същото време в последните си 10 мача Уориърс имат само 1 загуба, а с актив от 33 победи и само 6 загуби са лидер както в Западната конференция, така и в НБА.

Далас Маверикс пък изненадаха Мемфис Гризлис като гост в най-очаквания двубой между отбори от Западната конференция. Рондо и компания стигнаха до успех със 103:95.

4 минути преди края "гризлитата", които губеха през целия двубой, успяха да обърнат и да поведат, но тогава Новицки се появи на голямата сцена, вкара последните 8 точки за своя тим и собственоръчно донесе успеха на своите.

Той завърши с 21 точки, а най-резултатен беше Монта Елис, който записа 25 точки и 7 асистенции. Дабъл-дабъл записа Тайсън Чандлър с 10 точки и 16 борби.

Майк Конли вкара 22 точки за своите, Гасол добави 20, а Зак Рандълф направи дабъл-дабъл с 18 пункта и 15 овладени борби. Това обаче се оказа недостатъчно, след като Гризлис не вкараха кош в последните 2 минути на двубоя.

Портланд Трейлблейзърс запази втората си позиция на Запад, след като стигна до трудно 98:94 срещу Сакраменто Кингс, но победата дойде със свидна жертва, след като Ламаркъс Олдридж контузи лявата си ръка. Засега неговото състояние не е ясно.