Франция отвя Полша и е първият финалист на Евробаскет 2022

Снимка: Getty images/Guliver

2320 0

Националният отбор на Франция по баскетбол се класира безпроблемно за финала на Евробаскет 2022. Възпитаниците на Венсан Коле наложиха тотална доминация и регистрираха най-убедителния си успех на турнира.

В жертва на французите се превърна Полша. "Петлите" надделяха с 95:54 (15:9, 19:9, 30:18, 31:18) в първия полуфинал за деня в зала “Мерцедес-Бенц Арена” в Берлин. Гершон Ябуселе наниза 22 точки за победителите, а Еван Фурние и Ели Окобо се отчетоха с по 10 пункта. Най-резултатен за поляците пък бе Ей Джей Слотър с 9 точки.

Така Франция достига до четвърти финал на шампионата на Стария континент в своята история и ще се опита да спечели втората си европейска титла. Първата такава във витрината на французите бе заслужена на Евробаскет 2013, когато тимът надигра Литва на финала.

Вторият финалист на тазгодишното издание на турнира ще бъде определен от срещата между Германия и Испания, които ще се излязат на паркета по-късно днес.