Ел Ей посрещна топло Пау, но Лейкърс излъгаха Булс

1776 0

Рано рази сутрин се състоя дългоочакваното завръщане на Пау Гасол в Лос Анджелис. Това стана по време на двубоя на Лейкърс срещу Булс, като за "езерняците" Пау записа 7 сезона и 2 шампионски пръстена.

Домакините бяха приготвили специално видео с благодарности към испанеца, а феновете в залата носеха тениски, на които са изброени всички забележителни постижения на новия център на "биковете". Дори Коби Брайънт, ден след своята операция, дойде в "Стейпълс Сентър", за да поздрави Гасол.

Отборът на Лейкърс обаче нанесе 18-о поражение за сезона на Чикаго след 123:118 в мач с две продължения.

До тях се стигна по много странен начин, след като малко повече от минута преди края на двубоя Лейкърс водеха с 8 точки, но във финаланите секунди Булс направиха серия от 8:0, завършена от кош на Гасол след пропуск на Роуз 11 секунди преди края. Хил изпусна за Лейкърс и двубоят влезе в продължения.

В първото продължение Чикаго дръпна в резултата благодарение на кошове на Роуз и Гасол, но и тази част завърши наравно.

Така се стигна до второ продължение, в което Роуз така и не успя да поведе своите, а с отлична игра в нападение "езерняците" вкараха 17 точки, прекратявайки серията си от 9 поредни загуби.

Това пък беше 9-а загуба от страна на "биковете" срещу отбор, който е с отрицателен баланс от победи/загуби. Още тази вечер пък Чикаго има тежък тест срещу Финикс Сънс.