Ел Ей Клипърс надви Далас, Новицки с рекорд в НБА (ВИДЕО + РЕЗУЛТАТИ)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1159 0

Отборът на Юта Джаз записа шестия си пореден успех в НБА, побеждавайки Ню Орлиънс Пеликанс със 133:109 като гост. "Джазмените" спечелиха първата четвърт с 34:23, а до края успяха да увеличат преднината си на 24 точки.

Родни Хууд допринесе за победата с 30 точки, а дабъл-дабъл реализиха Руди Гобер (19 точки и 10 борби) и Рики Рубио (20 точки и 11 асистенции).

Денвър Нъгетс се наложи над Шарлът Хорнетс със 121:104 в своята зала "Пепси Сентър". Домакините имаха само точка преднина на голямата почивка, но нямаха проблеми в следващите две части от срещата.

Никола Йокич стана най-полезен играч в двубоя и записа дабъл-дабъл - 15 точки и 16 борби. Кемба Уокър стана най-резултатен за гостите с 20 т., а Дуайт Хауърд вкара една по-малко. За Денвър това е трета поредна победа, а Шарлът прекъсна серия от три победи.

Маями Хийт претърпя четвърта загуба, след като отстъпи на Орландо Меджик със 109:111 у дома. Центърът на "горещите" Хасан Уайтсайд отбеляза 19 точки и овладя 14 борби, а хърватинът Марио Хезоня се отличи с 20 пункта за победителите.

Детройт Пистънс имаше превъзходство във всичките отделни части и без проблеми надви Портланд Трейл Блейзърс у дома със 111:91 (22:20, 27:23, 30:24, 32:24). Андре Дръмънд завърши с дабъл-дабъл (17 точки и 17 борби), а за гостите Деймиън Лилард вкара 20 т.

Лос Анджелис Клипърс надделя над Далас Маверикс със 104:101. В този мач крилото на гостите Дирк Новицки премина границата от 50 000 изиграни минути в НБА.

По този показател немецът стана шестият играч в историята. По-рано тази граница са покорявали Карим Абдул Джабар (57 446 минути), Карл Малоун (54 852), Кевин Гарнет (50 418), Джейсън Кид (50 111) и Елвин Хайес (50 000). 39-годишният Новицки има също 30 903 точки, 11 192 борби и 3580 асистенции. Той стана най-полезен играч в НБА за сезон 2006/2007 и спечели първенството с Далас през 2011. Играл е 13 пъти в Мача на звездите.