ЦСКА пречупи Левски и сложи край на сезона за „сините“

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2069 0

ЦСКА срази Левски с 87:79 като гост и се класира за полуфиналите в плейофите на НБЛ. „Червените“ спечелиха серията с 2:0 победи, а двубоят се проведе в зала „Триадица“.

Армейците ще се изправят срещу шампиона Балкан Ботевград на полуфиналите в баскетболния ни шампионат. За „сините“ пък сезонът приключи. Четири от звездите на футболния Левски изгледаха на живо баскетболното дерби -  Билал Бари, Филип Кръстев, Ноа Сонко Сундберг и Патрик-Габриел Галчев.

ЦСКА доминираше през първото полувреме, след което имаше преднина от 47:33. През третата част Левски намали пасива си до 7 точки – 66:59. „Червените“ обаче не оставиха шансове на съперника си в последния период.

Венцислав Петков стана най-резултатен за армейците. Таменанг Чо се отчете с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 10 борби

Джон Флорвиъс вкара 24 точки за Лемски, а Алън Арнет заши 19 точки.