Без Александър Везенков: Сакраменто Кингс се завърна към победите в НБА (ВИДЕО)

1170 0

Отборът на Сакраменто Кингс сложи край на негативната си серия от две поредни загуби в НБА, побеждавайки като гост Атланта Хоукс със 117:110 пред 18 305 зрители в зала "State Farm Arena".

Българинът Александър Везенков остана резерва и така и не се появи на паркета в хода на цялата среща!

Фамозен обрат

В негово отсъствие "кралете" влязоха лошо в двубоя и в средата на първата четвърт изоставаха с цели 23 точки. На почивката пасивът им пък бе от 18 пункта. В третата четвърт възпитаниците на Майк Браун се събудиха и успяха да стопят разликата до 5 точки, а в последната част дори да обърнат развоя на мача и в крайна сметка да го спечелят.

Най-резултатен, за пореден път, бе Ди'Арън Фокс - 31 точки, 5 борби и 8 асистенции, докато съотборникът му Домантас Сабонис завърши с дабъл-дабъл от 25 точки и 10 борби. За Атланта най-полезен бе Трей Йънг - 24 точки.

Класиране и следващ мач

Сакраменто е на пето място в Западната конференция с баланс от 18 победи и 12 загуби, а Атланта е на 11-а позиция на Изток (12-19).

Следващият мач за Сакраменто Кингс е на 1-ви януари - гостуване на Мемфис Гризлис, което ще започне в 3:00 ч. българско време!