Берое започна със загуба в Балканската лига

1218 0

Берое загуби първия си мач от тазгодишното издание на Балканската лига. Тимът отстъпи у дома със 73:80 на шампиона от миналото издание на турнира Сигал (Прищина).

Берое започна по-добре мача и след десет минути игра имаше преднина от 6 точки. Гостите обаче направиха пълен обрат през втората част и се оттеглиха на почивката с аванс от 3 точки при резултат 35:32.

Двата тима изиграха оспорвана трета четвърт, след която обаче преднината на Сигал стана 5 точки. Берое не се предаде и дори поведе през последната част. Гостите обаче направиха силна серия от 9:0 и до края не изпуснаха преднината си.

Тихомир Желев и Еврик Гари бяха най-резултатни за Берое, като отбелязаха по 14 точки. За Сигал с най-много е Халид Ел-Амин, който има 23. Българинът Станимир Маринов също се представи на ниво, вкарвайки 14 точки.

В следващия кръг от Балканската лига Берое гостува на черногорския Морнар. Двубоят е на 21 октомври.