Белгия излъга Литва след драма в края

Снимка: Gulliver/ Getty Images

978 0

Белгия победи Литва със 76:74 в третия кръг от група „D“ на Евробаскет 2015. Успехът за тима дойде в самия край на двубоя, след като Мат Лоджески отбеляза кош със сирената.

Литва имаше аванс от 20:12 след края на първата част, но в края на полувремето отбеляза спад в играта си и Белгия изравни за 35:35.

След почивката Литва отново върна водачеството си, но в края Белгия отново изравни, този път за 74:74. Тогава дойде и победният кош на Лоджески. Той предизвика много спорове и се наложи реферите да гледат няколко пъти да гледат видеозапис от ситуацията, но решиха да признаят коша.

С дабъл-дабъл за Литва е Йонас Валанчиунас, който реализира 25 точки и овладя 12 борби. Героят на Белгия Мат Лоджески бе най-резултатен за своя тим с 20 точки, 3 борби и 5 асистенции.