Баскетболното първенство започва на 10 октомври


Баскетболното първенство започва на 10 октомври

1460 0

Националната баскетболна лига при мъжете ще започне на 10 октомври. Това стана ясно след редовно заседание на Управителния съвет на Българската федерация по баскетбол. От новия сезон в елита се очаква да се завърне Академик Пловдив, който ще носи името Академик Бултекс 99.

Срокът за подаване на заявки за участие в НБЛ мъже за сезон 2015-2016 г и за погасяване на финансови зaдължения към НБЛ и БФБ е 08.09.2015 г. Решено бе картотека на състезател или треньор да влиза в сила, след направено плащане по нея. Всички наложени имуществени санкции пък трябва да се платят в срок до преди следващата среща на санкционирания отбор в НБЛ. Първенството в НБЛ ще започне на 10 октомври 2015 г. Вноската за членство в НБЛ мъже бе намалена от 25 000 лв. на 15 000 лв.

Освободените средства в размер на до 10 000 лв. за БК в НБЛ Мъже и до 3 000 лв. за БК от НБЛ Жени могат бъдат използвани само за картотекиране на състезатели и треньори за сезон 2015/2016г., както и за прихващане на стари задължения за картотеки. Всички други задължения на баскетболните клубове към БФ Баскетбол/НБЛ не могат да бъдат прихващани по този ред и трябва да бъдат платени реално в срок до 09.09.2015г. за мъже и до 06.09.2015г. за жени.

 

Първенството на жените за сезон 2015/16 ще бъде проведено не като НБЛ, а като Държавно първенство. И този сезон всеки отбор може да има има максимум 3 чуждестранни състезателки. От следващата година пък бе решено, че в тимовия лист за всеки мач трябва да присъстват минимум 4 баскетболистки до 25-годишна възраст с право да играят в националния отбор.

Предстоят промени в дисциплинарния правилник при дамите. Таксата за участие е 3000 лв., която трябва да бъде внесена до 5 септември.

Хареса ли ти тази новина? Тогава не изпускай момент от спорта – последвай ни във Viber тук!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

"Неутрални" президенте Гонзо, защо за "червени" е едно, а за "сини" - друго... ПРИМЕРНО?

При положение, че ЦСКА и Левски са най-големите български клубове, най-успешните и с най-богатата история,...

Най-четени новини

виж всички