Балкан се измъчи, но победи Ямбол

1312 0

Балкан записа нова победа в Националната баскетболна лига. Преди минути ботевградчани се наложиха като гост над Ямбол с 93:86, но успехът не дойде никак лесно.

„Зелените“ бяха по-убедителни в началото на мача, като спечелиха първата част с 24-13. Последва обаче спад в играта им, от който Ямбол се възползва, и на почивката резултатът беше равен: 43-43.

След подновяването на срещата играта беше равностойна, а след третия период Балкан имаше минимален аванс от 1 точка. В последната част гостите се съвзеха и макар и трудно, се поздравиха с победата, като не позволиха изненада в мача.

С основна заслуга за успеха на ботевградчани е Павел Маринов, който реализира впечатляващите 42 точки пред родна публика. За Ямбол най-резултатен е Мартин Дурчев със своите 18 точки.

В следващия кръг Балкан почива, а Ямбол гостува на Рилски спортист.