Балкан не сбърка срещу Берое

1302 0

Балкан победи Берое със 79:65 у дома тази вечер в среща от поредния кръг на Националната баскетболна лига.

Ботевградчани започнаха по-добре мача и натрупаха аванс от 7 точки след първите десет минути. През втората част обаче Берое бързо намали пасива си и постави под напрежение тима на Балкан. Това обаче не продължи дълго и след серия от 17:2 „зелените" се оттеглиха на почивката при резултат 48:31.

През второто полувреме Балкан увеличи преднината си и преди решителните десет минути тя вече беше 21 точки. Берое спечели последната четвърт с 16-9, но крайният победител в мача беше отборът на Влада Вукойчич.

Най-резултатен за Балкан стана Иван Лилов със своите 17 точки. За Берое Мичъл Картър реализира 15.

След срещата Балкан продължава да заема второто място във временното класиране в първенството, а Берое е на шестата позиция.