Левски загуби последното си домакинство в Адриатическата лига

1052 0

Левски записа нова загуба в Адриатическата лига. Възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха на Унион Олимпия с 56-78 в среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Универсиада“.

Гостите поведоха без проблеми още в началото на мача, а първата част завърши при резултат 24:6 за Олимпия. „Сините“ не можеха да намерят противодействие на своя съперник и в началото на втория период авансът на словенците достигна 26 точки. Двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 41:16 за Олимпия.

След подновяването на играта Левски показа по-добра игра, но въпреки това загуби и третата част със 17:20. През последните десет минути на срещата „сините“ намалиха изоставането си и направиха загубата си малко по-достойна.

Най-резултатен за Олимпия стана Ален Омич, който е с 22 точки. За Левски Димитър Ангелов отбеляза 17.

Последният мач на „сините“ в Адриатическата лига е следващата неделя като гост на Цибона.