Атланта разби Клипърс в Ел Ей, Оклахома катастрофира в Оукланд

Снимка: Getty Images / Guliver

1255 0

Водачът в Източната конференция Атланта Хоукс продължи с впечатляващата си серия, след като тази нощ надигра като гост със 107:98 Лос Анджелис Клипърс. Успехът е седми пореден за възпитаниците на Майк Бъдънхолзър далеч от дома. За последно Атланта направи такава серия през 1993 година.

Най-резултатен за гостите бе Пол Милсап, който вкара 23 точки. 20 добави гардът Джеф Тийг, а бившият ас на ЛукОйл Академик Перо Антич прибави 13, въпреки че остана на терена едва 17 минути.

За Клипърс Блейк Грифин вкара 26 точки, като към тях добави и 10 борби. Също с дабъл-дабъл от 15 точки и 16 борби остана центърът Деандре Джордан.

В най-очаквания мач от снощната програма Голдън Стейт разби у дома Оклахома Сити със 117:91. Възпитаниците на Стийв Кър отново използваха най-силното си оръжие - стрелбата от тройката, като вкараха 15 пъти при 28-те си опита. Особено впечатляващо бе постижението на Харисън Барнс, който бе точен и при петте си шута от далечно разстояние.

В същото време всички играчи на гостите от Оклахома вкараха общо 5 пъти от тройката. Именно Барнс бе най-резултатен за домакините с 23 точки. По 19 добавиха Клей Томпсън и Стеф Къри, а Джъстин Холидей се отчете с 12 от пейката. За Оклахома звездите Кевин Дюрант и Ръсел Уестбрук вкараха общо едва 36 точки, което се оказа решаващо за изхода на срещата.

В Ню Йорк Дирк Новицки записа нова златна страница в кариерата си. Благодарение на ключова тройка в продължението на мача с Бруклин, роденият във Вюрцбург Новицки успя да мине на седмо място във вечната класация при реализаторите в НБА, изпреварвайки легендарния център Моузес Малоун.

Далас пък спечели гостуването си с 96:88, а редовните 48 минути приключиха при 82:82. Германецът реализира 15 точки за успеха на тексаския тим, Монта Елис добави 19, а новопривлечената звезда Рахон Рондо остана с едва 2, но пък взе 10 борби и направи 14 асистенции.

За Бруклин Брук Лопес вкара 22 точки, Джарет Джак добави 20, а Джо Джонсън остана с 18. Победата остави Далас на четвърто място в Западната конференция, докато Бруклин е седми на Изток.