Александър Везенков изравни личния си рекорд в НБА, но Сакраменто се срина жестоко (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

2683 0

Отборът на Сакраменто Кингс записа трето поредно поражение в редовния сезон на НБА, губейки визитата си на Финикс Сънс!

Везенков изравни личния си рекорд, Кингс се срина жестоко

"Кралете" отстъпиха на "слънцата" със 117:119 (39:27, 29:24, 28:33, 21:35) пред 17 071 зрители в зала "Footprint Center".

Тимът на Майк Браун изигра силно първо полувреме и се оттегли на почивката с преднина от 17 точки. В началото на последната четвърт тя дори набъбна до 22 пункта, но след това настъпи колосален срив в играта на Сакраменто и в крайна сметка Финикс успя да обърне и да спечели двубоя...

Българинът Александър Везенков записа 17:41 минути на паркета и изравни личния си рекорд, отчитайки се с 14 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка! Припомняме, че той бе вкарал 14 т. и на 9-и декември, отново срещу Сънс, но тогава отборът му бе спечелил срещата.

Саша Везенков изравни личния си рекорд в НБА

Иначе, най-резултатен в сблъсъка бе Ди'Аарън Фокс - 33 точки, а Домантас Сабонис записа трипъл-дабъл от 21 т., 12 борби и 11 асистенции. За победителите над всички пък бе Грейсън Алън, които вкара 29 точки, а звездата Кевин Дюрант добави още 27.

Класиране и следващ мач?

Сакраменто се свлече до седмото място в Западната конференция с баланс от 23 победи и 17 загуби. Сега за Везенков и компания предстои домакинство на Индиана Пейсърс - 19-и януари, 5:00 ч. (българско време).

Пълен репортаж от Финикс 119:117 Сакраменто