Александър Везенков изгледа от пейката жесток провал на Сакраменто Кингс в НБА (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

2238 0

Отборът на Сакраменто Кингс допусна крайно изненадваща загуба като домакин на Шарлът Хорнетс в мач от редовния сезон на НБА, който бе започнал в 5:00 ч. българско време.

"Кралете" отстъпиха на "стършелите" в "Golden 1 Center" със 104:111, въпреки че водеха в резултата в по-голямата част от двубоя.

Везенков изгледа от пейката жестокия провал

Българинът Александър Везенков отново не получи игрови минути от Майк Браун и му се наложи да изгледа отстрани как съотборниците му загубиха от тим, който бе в серия от 11 поредни поражения и се намира чак на 13-о място в Източната конференция.

Везенков не записа и секунда срещу Шарлът

Сакраменто водеше със 104:103 в края на четвъртата част, но тогава последваха 8 поредни и безответни точки за Шарлът...

Най-резултатен в мача бе Тери Розиър от Хорнетс (34 точки), докато за Кингс над всички бе Ди'Аарън Фокс (30), а Домантас Сабонис завърши с дабъл-дабъл от 23 точки и 19 борби.

Класиране и следващ мач?

Сакраменто Кингс остана на пето място в Западната конференция, но вече с баланс от 19 победи и 13 загуби. В ранните часове на 4-ти януари (четвъртък) предстои още едно домакинство - на Орландо Меджик.