4205 0

Легендарният Коби Брайънт напусна този свят след трагична катастрофа със самолет, в която имаше още 8 жертви, включително една от неговите дъщери - Джиана. В негова почит - припомняме ви последните три игрови минути от кариерата му, които сякаш олицетворяват отдадеността, професионализма и качествата, които преливаха в Брайънт.

Денят е 13 април, а годината - 2016. Съперникът в последния двубой на Коби е Юта Джаз. Извън залата се чуват скандиранията: "Ко-бе, Ко-бе", които впоследствие се пренасят и на паркета. Трима привърженици тогава заплащат 4200 щатски долара, за да се доберат до билетите, които иначе са по 34 долара, и да наблюдават на живо последния двубой на легендарния баскетболист. Те оправдават решението си, като признават, че той е най-великият за това поколение и е бил истинско вдъхновение за много хора - няма как да не го изпратят.

Мачът срещу Юта обаче не се развива според плановете. По-малко от 6 минути преди края Лос Анджелис Лейкърс губи в резултата, когато номер 24 избухва със 17 поредни точки за своя тим. 40 секунди преди края - "езерняците" отново изостават, този път само с една точка. Тогава Коби с поредния си перфектен изстрел, малко след зоната за 3 три точки, извежда неговия отбор напред.

В четвъртата част резултатът е: Коби Брайънт - Юта Джаз 23:21. Играчът завършва последния мач в кариерата си с феноменалните 60 точки. В последните три минути се вижда как той едва диша, но въпреки това реализира кош след кош, включително и тройка. В крайна сметка Лейкърс побеждава със 101:96. Публиката избухва! Какъв по-добър начин за край на кариерата от подобно представяне! Насладете се на тези моменти във ВИДЕОТО по-долу: