5129 0

Последният официален мач между Германия и Португалия беше преди цели 7 години - двата тима се срещнаха в груповата фаза на Световното първенство в Бразилия през 2014 г. Тогава Германия разгроми съперника си с 4:0 и изхвърли Португалия от шампионата.

Голямата звезда на Португалия Кристиано Роналдо игра с контузия, но все пак започна като титуляр в атака заедно с Нани и Уго Алмейда. Сред играещите на Евро 2020 в състава бяха още вратарят Руи Патрисио и Пепе.

Германия успява поведе от дузпа още в 12-ата минута чрез Томас Мюлер. В 32-ата Хумелс покачва на 2:0, а всичко се превръща в кошмар за Португалия, когато Пепе получава директен червен картон в 37-ата. В края на полувремето Мюлер с втория си гол в мача покачва на 3:0.

През втората част отново нападателят на Байерн Мюнхен подпечатва крайното 4:0 и затвърждава доминацията на германската машина. Този успех показва до голяма степен потенциала на Германия, която става и световен шампион.