Най-грубите 7 мача в историята на футбола

5150 0

1. / Аржентински футболен рефер постави рекорд по брой изгонвания в един мач, показвайки 36 червени картона. Първо съдията изгони от терена всички играчи и на двата отбора, а после се "погрижи" и за резервите и треньорите. Първото полувреме на мача между отборите на дивизия "Примера D", петото ниво на аржентинския футбол, Клейпол и Аурелиано Рубио той прати само двама играчи в съблекалнята. През второто съдийската бригада загуби контрол над случващото се, играта ставаше все по-груба и към края на мача на терена избухна масова свада, след която бяха показани останалите червени картони.

2./ В края на 70-те в мача между мексиканските отбори Атлетико - Еспаньол реферът Гонсалес показа 26 червени картона. Първоначално, заради груба игра той изгони няколко играчи от двата отбора. След това, когато започна масова свада, той изгони и останалите играчи. А когато на терена излязоха треньорите и представители на отбора, те също бяха изгонени от терена.

3./ Във Великобритания на 3 ноември 1969 година реферът на мача между Тонгъмски младежки клуб Съри и Хау-ли (Хънтс) раздава 22 червени картона. Тоест абсолютно всички играчи са били изгонени, а един даже попада в болница. Арбитърът наказа дори страничния съдия, тъй като вероятно се е намесил и се е опитал да помогне на един от отборите. Такива неща могат да се случат на футболната арена.

4./ Реферът, обслужвал мача между испанските отбори Рекреативо Линензе и Саладийо, показа на играчите 19 червени картона. Съдията спря срещата в 54-ата минута при резултат 1:0 в полза на Рекреативо, заради свада между играчите.

5./ Срещата от уругвайската Примера между Монтевидео Уондърърс и Хувентуд (3:3) завърши с масов бой след последния съдийски сигнал. Конфликтът на терена възниква заради това, че, според играчите на домакините, реферът в края на мача е трябвало да свири дузпа пред вратата на съперника им заради фаул на полузащитника Гастон Родригес. След като свадата бе спряна, съдията Леодан Гонсалес показа по 8 червени картона на играчите на всеки от отборите. По-рано, в края на първото полувреме, той изгони халфа на Уондърърс Диего де Соуса. Така Гонсалес показа общо 17 червени картона.

6./ Масова свада, девет червени картона и счупен нос - всичко това се случи по време на мача от мексиканското първенство между Текос и Дорадос. Съдията изгони девет играчу, пет от Текос (включително една резерва) и четири от Дорадос. Въпреки случилото се, мачът беше доигран до края. Текос спечели с резултат 2:1.

7./ На сериозните мачове също се случват такива неща, макар и не в този мащаб. На 25 юни, на осминафиналите на Световното първенство през 2006 година, в мача между Португалия и Нидерландия (тогава Холандия) руският съдия Валентин Иванов раздаде 16 жълти картона и 4 червени.

Източник: i-fakt.ru