Грузинец разби най-опитния ни борец в Рио

6636 0

Ветеранът сред борците на България на Игрите в Рио Димитър Кумчев претърпя стряскаща загуба на старта на своето участие в категорията до 125 кг. Той бе победен с категоричното 10:0 от грузинеца Гено Петриашвили.

През първата част Кумчев бе повален два пъти, като съперникът му взе ранен аванс. Преди почивката грузинецът водеше с 6:0.

През втората част 36-годишният българин не успя да пробие защитата на своя противник, за да се стигне до технически туш за него на 3:47 мин. на двубоя.

Сега на бореца му остава да се надява съперникът му да стигне до финала и да го изтегли на репешаж.

Кумчев е най-опитният ни борец, като в момента той е треньор на юношите ни в борбата. За съжаление, той разочарова с представянето си в Рио.