Янкова ще спори за бронз на Олимпийските игри в Рио

Снимка: Gettyimages.com

1926 0

Елица Янкова загуби шанса си да влезе във финал на категория до 48 килограма, след като загуби с туш срещу фаворитката в дисциплината Мария Стадник.

Стадник записа две бързи точки, след като успя да мине зад гърба на българката. Последва силна защита на нашата състезателка, която обаче допусна избутване от тепиха и регистрира още една точка в свой ущърб.

В края на първия рунд българката допусна атака, която доведе до туш - загуба и битка за бронза за Янкова.

В четвъртфинала тя измъкна драматичен успех (2:2 точки) срещу колумбийката Каролина Кастийо. Това означава, че в най-лошия случай българката ще се сражава за бронзовия медал.

На старта Янкова победи представителката на Камерун Ребела Муамбо с технически туш, след като реализира десет безответни точки и приключи двубоя само след 2:50 минути борба. Решаващ за успеха се оказа ключ на краката, който българката направи и ѝ позволи да превърти съперничката си няколко поредни пъти.