Янкова е на четвъртфинал след невероятен обрат над рускиня

1409 0

Българката Елица Янкова се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по борба в категория до 48 кг. след невероятен обрат над рускинята Милана Дадашева.

Янкова изоставаше с 0:4, а съперничката и бе изключително агресивна, но българката успя да стигне до убедителен обрат.

Срещата започна с изключително агресивна игра на рускинята, която и донесе четири точки. Половин минута преди края на първата част Янкова направи успешна атака и избутване, с които спечели три точки. Секунди преди края на частта тя стигна до пълен обрат с добра контра атака за 5:4.

ЛАЛОВА ЩЕ БЯГА В ОСМИ КОРИДОР НА ФИНАЛА

След почивката двете започнаха тактическо надлъгване, в което отново рускинята бе по-активна и се опитваше да атакува краката на българката. Тя обаче се защити добре и реализира две точки, а след това направи успешно носене през мост, което и донесе още две за крайното 9:4.

На старта Янкова победи представителката на Камерун Ребела Муамбо с технически туш, след като реализира десет безотвени точки и приключи двубоя само след 2:50 минути борба.

Решаващ за успеха се оказа ключ на краката, който българката направи и ѝ позволи да превърти съперничката си няколко поредни пъти.

На четвъртфиналите българката ще се изправи срещу състезателката от Колумбия Каролина Кастийо. Срещата е по-късно днес.