Бразилия се справи с Аржентина и е на полуфинал във волейболния турнир в Рио

Снимка: Gulliver/Getty Images

605 0

Отборът на Бразилия се класира на полуфинал на турнира по волейбол за мъже на Олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като победи Аржентина с 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:23).

Съперник на домакините в полуфиналния мач ще бъде отборът на Русия, който по-рано през деня се наложи с 3:0 (25:15, 25:20, 25:18) над Канада.

Бразилците губеха с 19:20 в първия гейм, но Уолъс де Соуза изравни, а Маурисио Борхес направи един ас при серия от три последователни точки на негов сервис за 23:20.

Вторият гейм беше равностоен до 8:8, но аржентинците направиха серия от 7:1 поредни точки и изравниха общия резултат в двубоя.

"Кариоките" се мобилизираха след тежко загубения втори гейм и започнаха третия с две поредни завършени атаки на Уолъс де Соуза, последвани от блок и нападение на Маурисио Борхес.

Те поведоха и в геймовете след 25:19, а в последната част резултатът бе равен до 22:22. Нови две завършени атаки на Де Соуза и грешка на аржентинците от сервис обаче сложиха край на мача и Бразилия спечели.

В другия полуфинал ще играят отборите на Италия и САЩ.

Ето и всички Четвъртфинални срещи от турнира по волейбол за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Канада - Русия 0:3 (15:25, 20:25, 18:25)

САЩ - Полша 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

Италия - Иран 3:0 (31:29, 25:19, 25:17)

Бразилия - Аржентина 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:23)