Снимка: Getty Images/Gulliver

1283 0

Олимпийският отбор Германия победи Нигерия с 2:0 в полуфинал на футболния турнир в Рио и ще се изправи в суперсблъсък на финала срещу домакините от Бразилия.

С победата си германците сложиха край на надеждите на африканците за повторение на подвига им от Игрите през 1996 г. Двубоят се игра на „Арена Коринтианс” в Сао Пауло.

Бундестимът отбеляза първия си гол в 9-ата минута, когато интелигентен пас на Серж Набри в наказателното поле надхитри защитата на „суперорлите”, Макс Майер пое и вместо да стреля комбинира хитро с Лукас Клостерман, който само засече в мрежата за първия си гол в турнира.

Резервата Нилс Петерсен подпечата победата на германците в 88-ата минута, засичайки центриране на Селке.

"Кариоките" още пазят спомените от онова 7:1 в полуфиналите на Световното в страната на кафето през 2014 г. Нито Маншафта, нито Селесао имат злато на олимпиада.

Нигерия ще се бори за бронзовите медали срещу тима на Хондурас.