Австралия мачка не само в басейните на Игрите в Рио 2016

Снимка: Guliver/Getty Images

814 0

Историческият първи финал на Олимпийски игри между женски отбори по ръгби (формат ръгби 7) бе спечелен от Австралия, които победиха класическия си съперник Нова Зеландия с 27:14.

Ръгби 7 се играе на обикновено игрище за ръгби с реалните размери, но всеки отбор е съставен от само седем играчи, като двете полувремена са по седем минути, с изключение на финала, където са по 10.

Eма Тонегато, Евания Пелит, Шарлот Каслик и Елиа Грийн отбелязаха есета (5 точки, когато състезател постави топката зад линията на крайната зона на противника) за шампионите, а за Нова Зеландия се разписаха Кайла Макалистър (две есета) и Порша Уудман.

По-рано бе изигран и мачът за бронзовите медали, в който Канада срази Великобритания с безкомпромисното 33:10.