Сензация: Аржентина изхвърли САЩ от волейболния турнир на Игрите в Токио!

1193 0

Бронзовият медалист от Рио де Жанейро 2016 САЩ отпадна от мъжкия волейболен турнир на Олимпийските игри в Токио още след груповата фаза, след като загуби от Аржентина с 0:3 (21:25, 23:25, 23:25) в последен двубой от група В на надпреварата.

По този начин американците завършиха групата на пета позиция с шест точки след две победи и три загуби, докато Аржентина заема трета позиция с 8 точки и продължава напред. Това бе последният мач от груповата фаза на турнира, след който станаха ясни всички четвъртфинални двойки, като в най-интересната от тях Полша ще се изправи срещу Франция, а победителят ще мери сили с Италия или Аржентина на полуфиналите. В долната половина домакините от Япония ще играят срещу Бразилия, като победителят ще срещне Канада и Русия в спор за място на финала.

Четирите четвъртфиналните сблъсъка ще се изиграят във вторник, 3 август, полуфиналите са в четвъртък, а мачовете за титлата и бронзовия медал ще бъдат в събота, 7 август.