Рускините взеха златен медал в спортната гимнастика за първи път в историята

Снимка: Laurence Griffiths/Getty Images

2779 0

Руският олимпийски комитет спечели златните медали на Олимпийските игри в Токио в отборния многобой при жените в спортната гимнастика. Така рускините за първи път в историята печелят златото в тази дисциплина.

Ангелина Мелникова, Виктория Листунова, Владислава Уразова и Лилия Ахаимова събраха общ резултат от 169.528 точки. На второ място остана отборът на САЩ. Голямата звезда на американките Симон Байлс се оттегли от участие, след като получи контузия след участието на прескок.

Бронзовият медал отиде при Великобритания, като британките бяха оценени със 164.096 точки. Така руският олимпийски комитет спечели отборните състезания в спортната гимнастика и при мъжете, и при жените.

Междувременно голяма фаворитка в тениса отпадна в 1/8-финалите.