Исторически ден за Пуерто Рико: Джазмин Камачо-Куин донесе първи златен медал на страната от лека атлетика

1614 0

Вълнуващ ден за Пуерто Рико - страната завоюва първи златен медал от леката атлетика в своята история чрез 24-годишната Джазмин Камачо-Куин, която спечели финала на 100 метра с препятствия на Игрите в Токио.

Тя финишира за 12.37 секунди, които ѝ бяха напълно достатъчни, въпреки че на 1/2-финалите постави нов олимпийски рекорд с резултат 12.26!

Световната рекордьорка от САЩ - Кендра Харисън, се задоволи със среброто (12.52 сек.), а бронзът отиде на врата на Мегън Тапър от Ямайка, която измина трасето за 12.55 секунди.