Франция е новият олимпийски шампион по волейбол!

5055 0

Франция е новият олимпийски шампион по волейбол. На Игрите в Токио "петлите" спечелиха епичен финал, продължил 2 часа и 45 минути, срещу тима на Руски олимпийски комитет с 3:2 гейма (25:23, 25:17, 21:25, 21:25, 15:12).

Французите започнаха по-настървено срещата и с добри атаки на Нгапет и Патри стояха доста по-уверено. Така "петлите" спечелиха първия гейм с 25:23. Във втория Франция тотално доминираше и без проблеми взе частта с 25:17.

Руснаците обаче се върнаха в мача през третия гейм и след силни изяви на Максим Михайлов и Егор Клюка взеха частта с 25:21. Четвъртият гейм също беше достатъчно напрегнат, като двата тима показаха равностойна игра. Руснаците стиснаха зъби и с 25:21 пратиха мача в тайбрек.

В решаващия гейм Русия поведе с 6:3, но допусна загуба на пасива, което даде възможност на Франция да направи миниобрат и да поведе с 10:8.