Бразилия взе своето срещу Франция в епичен волейболен сблъсък на Токио 2020

1378 0

Бразилия спечели двубоя с Франция с 3:2 гейма в петгеймов сблъсък в последния кръг на група B на волейболния турнир на Олимпийските игри в Токио. След повече от два часа и половина момчетата на Ренан дал Зото спечелиха с 25:22, 37:39, 25:17, 21:25, 20:18.

Вторият гейм и тайбрекът бяха особено оспорвани, като втората част продължи 39 минути, след което "петлите" се върнаха в мача и изравнииха. В тайбрека двата тима играха 27 минути. Уолъс де Соуза вкара 23 точки за победителите, а Рикардо Лукарели добави 20.

За Франция Ървин Нгапет вкара 29 точки. С успеха си Бразилия остана втора в групата. Франция допусна трета загуба, но продължава в 1/4-финалите, като потенциален техен съперник е световният шампион Полша. Бразилия ще срещне победителя от мача между Иран и Япония.

Междувременно от антидопинговата агенция на САЩ се обявиха срещу участието на руските спортисти на Игрите.