Снимка: БОК, Костадин Андонов, StartPhoto

4585 0

Стойка Кръстева донесе второ злато на България, след като спечели олимпийската титла в бокса на Олимпийските игри в Токио! В категория жени 48-51 кг. Кръстева не остави никакви шансове на 25-годишната Бюс Наз Чакъроглу от Турция, побеждавайки я по безапелационен начин с 0:5 съдийски гласа на финала в Токио.

По този начин Кръстева донесе второ злато на България от Игрите в Токио след олимпийската титла на Ивет Горанова в каратето. Стойка стана 50-ата олимпийска шампионка в историята на България. Родената в Добрич боксьорка спечели златото на 35-годишна възраст.

РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА СЪС СНИМКИ ОТ ПОБЕДАТА НА СТОЙКА КРЪСТЕВА!

В нейна чест прозвуча и българският химн. По време на стълбичката силната боксьорка не сдържа емоциите си и се разплака от щастие. Вижте видео от церемонията по награждаване на Стойка Кръстева: