Кирил Милов поднесе изненадата в борбата до 97 кг на Олимпийските игри

Снимка: Lap.bg

47557 0

Една от големите изненади в турнира по класическа борба в категория до 97 килограма беше поднесена от Кирил Милов! Родният представител спечели по точки с 3:1 над бронзовия медалист от Рио де Жанейро Янк Илдем и се класира за 1/4-финалите на Олимпийските игри в Токио

Милов направи изключителна атака в първата минута, като записа успешна атака с минаване зад гърба на Илдем, а след това го и обърна - 3:0. В следващите 2 минути турчинът търсеше начин да обърне развоя на срещата, но до първата почивка нямаше никакви шансове.

Във втората част все пак Илдем получи шанс да атакува родния представител от ситуация партер и получи точка в своя полза, но защитата на Милов беше отлична и не позволи обръщане от страна на Илдем - прекрасно представяне в дефанзивен план.

Това беше и последният опасен момент за Милов, който успешно защити аванса си от 3:1 до самия край и се класира за 1/4-финалите. В следващата фаза той ще срещне също много тежък съперник, като ще се бори с Мохамадади Сарави от Иран!