Вилмотс си намери оправдание след резила срещу Уелс

1231 0

Белгия допусна пълен обрат срещу Уелс и от 1:0 загуби с 1:3 в четвъртфиналите на Евро 2016. Това беше поредно разочарование за "златното" поколение на "червените дяволи", които отново бяха с етикет "фаворит", но отпаднаха преди решаващите мачове.

Селекционерът Марк Вилмотс обаче реши да се оправдае с действията на играчите си на терена, както и с контузиите на Вертонген и Венсан Компани.

"Мисля, че имахме добър план за мача. През първите 20-25 минути доминирахме, но изведнъж се върнахме назад. Може би футболистите ми се притесняваха за празните пространства в защита.

АС НА БЕЛГИЯ ОБЯВИ ВИНОВНИКА ЗА РЕЗИЛА

Аз не съм магьосник и няма как да замениш опита на някой. Нямахме късмет с контузените преди началото на първенството, а след това загубихме мъдър защитник като Ян Вертонген на тренировка.

Преди това не бяхме допускали гол в три мача. Направихме грешки, които не трябваше да правим. Може би се дължат на страха, защото футболистите ми са млади, но аз съм отговорен за това", допълни с половин уста Вимотс.