Срещу Исландия Франция вкара първи гол в I-ото полувреме и още цифри от мача

1535 0

И след четвъртфинала между Франция и Исландия, след който домакините на Евро 2016 продължават напред, излязоха интересни цифри. Запознайте се с тях:

Бонучи биел дузпа за първи път в кариерата си и още цифри от Германия - Италия

1 - Голът на Жиру в 12-ата минута бе първият за Франция на турнира, вкаран през първото полувреме.

1 - Умтити стана първият френски играч от 1966 г., дебютирал за националния тим на голям турнир.

2 - Колбейн Сигторсон вкара два гола с два удара на Евро 2016.

4 - Франция е първият отбор в историята на европейските първенства, който успява да вкара 4 гола до почивката.

4- Голът на Погба стана четвъртия гол с глава в изпълнение на французите на това Евро, което е най-добър показател в турнира.

4 - Исландия пусна повече голове от Франция, отколкото в предишните си 4 мача в турнира (4).

5 - Франция стана първият отбор, успял да вкара 5 гола на съперника си в два мача в историята на европейските първенства.

5 - Исландия не промени стартовия си състав в 5 мача поред.

5 - Вече 5 мача Франция няма загуба, ако в титулярния състав излиза Сисоко (2 победи, 3 равни).

6 - Антоан Гризман е лидер на Евро по системата гол плюс пас. (4+2)

7 - Мачът Франция - Исландия е първият от 2000 г. насам, на който са вкарани 7 гола (Холандия - Югославия 6:1).

9 - Жиру вкара девет гола в последните си 9 мача като титуляр в националния отбор.

10 - В предишните 2 мача между Франция и Исландия са били вкарани 10 гола (две победи за французите с по 3:2).

11 - Франция има на сметката си 11 гола, което е най-добрият им показател на големи турнири от Евро 2000 (13 гола).

14 - Преди гола на Гризман французите направиха 14 паса.

44 - До вчерашния мач Франция имаше 44 удара към вратата повече от тима на Исландия, като и двата тима обаче бяха вкарали по 6 попадения.