Юношите на България надвиха Черна гора в контрола

Снимка: bfunion.bg

1261 0

Юношеският национален отбор на България до 19 години победи с 1:0 връстниците си от Черна гора в контрола, която се игра на базата на БФС в Бояна. Единствения гол реализира нападателят на Интер Никола Илиев, който се разписа в 79-ата минута.

На два пъти "лъвчетата" удариха гредите, като първо с глава Илиев прати топката в страничния стълб в 11'. Минута по-рано Борис Димитров от Славия пропусна да открие резултата. Гостите имаха също една ситуация, но вратарят и капитан на България Пламен Андреев показа класа и спаси.

Три минути преди края на първото полувреме Илиев за втори път удари греда. Този път след изпълнение на свободен удар топката се отби горе, тупна около голлинията и защитник на Черна гора изчисти настрани.

Единственото попадение падна в 79-ата минута. Футболистът на Интер получи топката от дясното крило и с удар с левия крак наказа вратаря на Черна гора за 1:0. Двата отбора ще се срещнат още веднъж в понеделник в нова контролна среща.