Унгария загря за България с минимален успех срещу Естония пред 40 000 на "Пушкаш Арена"

Снимка: Gettyimages

3989 0

Националният отбор на Унгария победи този на Естония с минималното 1:0 в приятелски мач, който се проведе пред около 40 000 зрители на "Пушкаш Арена" в Будапеща.

Двубоят бе първи за маджарите за 2023 година и се явяваше генералната им репетиция преди европейската квалификация срещу България, която е насрочена за понеделник, 27 март, от 21:45 часа.

Единственото попадение в срещата падна в 41-вата минута и беше реализирано от Мартин Адам, който засече с глава подаване на Жолт Калмар, за да запише дебютния си гол с националната фланелка. След почивката унгарците имаха отлична възможност да удвоят преднината си, но Роланд Шалай не успя да преодолее вратаря Карл Хайн от дузпа.

Мачът бе под №50 за италианския старши треньор на домакините Марко Роси, но местните медии коментират, че отборът трябва значително да подобри представянето си за предстоящия двубой с България с по-бърза, по-концентрирана и по-точна игра, ако иска да започне успешно кампанията за ЕВРО 2024.

Съставът на Унгария срещу Естония: Денеш Дибус - Адам Ланг, Вили Орбан, Атила Салай - Бендегуз Бола (84' - Ендре Ботка), Жолт Калмар (60' - Ласло Клайнхайзлер), Балинт Вечей (46' - Адам Над), Милош Керкез - Доминик Собослай (76' - Кевин Чобот), Мартин Адам (60' - Даниел Газдаг), Роланд Шалай (76' - Андраш Немет)

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Почти пълен стадион за България - Черна гора, Младен Кръстаич вече е избрал титулярните "лъвове"?