След бърза размяна на голове: България U21 взе само точка на Естония (ВИДЕО)

Снимка: facebook / BulgarianNationalTeam

2656 0

Младежкият национален отбор по футбол на България (до 21 години) завърши 1:1 при визитата си на Естония от първия кръг на квалификациите за ЕВРО 2025.

Още в деветата минута "лъвчетата" откриха резултата - Мартин Стойчев центрира от дясното крило, а Георги Николов овладя топката около точката на дузпата, завъртя се около себе си, освободи си място за шут и стреля в долния ляв ъгъл на естонската врата - 1:0!

Пет по-късно домакините получиха 11-метров наказателен удар. С изпълнението му се нагърби Александър Шаповалов и не сбърка, пращайки кълбото в средата на вратата, пазена от Пламен Андреев - 1:1!

В края на първото полувреме се стигна до леко напрежение между 22-мата на терена, но главният съдия потуши страстите с показването на два жълти картона - на Асен Митков и на Никита Михайлов.

През вторите 45 минути "лъвчетата" на Александър Димитров имаха по-добрите възможности да вкарат втори гол, но така и не съумяха да го сторят.

Състав на България U21:

23. Пламен Андреев, 13. Божидар Пенчев (80' Мартин Атанасов), 4. Християн Петров, 5. Велко Йеленкович, 2. Мартин Стойчев, 8. Станислав Шопов (68' Роберто Райчев), 20. Кристиян Стоянов (68' Емануел Мирчев) , 22. Асен Митков (46' Емил Ценов), 10. Никола Илиев, 19. Николай Златев (46' Петър Андреев), 9. Георги Николов.

*Следващият мач за България U21 e на 12-и септември - домакинство на Израел (19:00 часа)!