България U21 постигна минимален успех над връстниците си от Черна гора в приятелска среща

Снимка: Velizar Eremiev - ChoCho / LAP.bg

2212 0

Младежкият национален отбор на България (U21) успя да победи с минималното 1:0 връстниците си от Черна гора в мач, който се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. В герой за "лъвовете" се превърна Георги Николов, отбелязвайки победния гол в мача.

Първият добър шанс се откри пред черногорците в 6-ата минута. Стрикович навлезе в наказателното поле на нашите и отправи диагонален удар по земя. Дамян Христов обаче внимаваше и улови със спокойствие.

В следващите минути родните футболисти взеха инициативата, но не стигнаха до нищо по-сериозно пред противниковата врата. В 43' бе отсъдена дузпа за "лъвчетата" от главния арбитър Никола Попов, но ударът на Марк-Емилио Папазов бе отразен,

Българите излязоха по-мотивирани за втората част и закономерно се добраха до попадение. В 73-ата минута резервата Георги Николов успя да отбележи за 1:0 и оформи крайният резултат, както и победата за нашите младежи.

Стартовите състави:

България: 12. Дамян Христов, 4. Росен Стефанов, 5. Велко Йеленкович, 6. Емил Ценов, 10. Красиян Колев, 11. Марк-Емилио Папазов, 16. Симеон Василев, 17. Мартин Сораков, 19. Николай Златев, 20. Кристиан Стоянов, 24. Даниел Хвойнев;

Черна гора: 1. Никола Ивезич, 3. Огньен Гашевич, 7. Душан Вукович, 8. Огньен Бакич, 9. Матия Кривокапич, 10. Милан Вукотич, 11. Вук Стрикович, 14. Любомир Пейович, 18. Игор Пайович, 21. Андрей Байович, 22. Роберт Гьелай.